Tamaseni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Butler County Medicine Man
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyMier Aug 03, 2011 4:07 pm Scris de Vizitator

» Nurse'S Drug Handbook Online
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyDum Iul 31, 2011 8:49 pm Scris de Vizitator

» Drug Store Chain In Nj
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyDum Iul 31, 2011 11:35 am Scris de Vizitator

» Occurrence Evidence Medication
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyJoi Iul 28, 2011 4:02 pm Scris de Vizitator

» Drug Store Feeds Feeds
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyJoi Iul 28, 2011 7:00 am Scris de Vizitator

» Pentu toata lumea
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyDum Mar 15, 2009 2:52 pm Scris de Tamas Ciprian

» partieeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyLun Feb 16, 2009 5:50 pm Scris de alexandra

» Nu doar admiratori, ci discipoli!
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptyLun Feb 16, 2009 3:16 pm Scris de adelina

» Marti 3.02.2009!
Nu doar admiratori, ci discipoli! EmptySam Ian 31, 2009 9:11 pm Scris de dyma

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Conectare

Mi-am uitat parola


Nu doar admiratori, ci discipoli!

In jos

Nu doar admiratori, ci discipoli! Empty Nu doar admiratori, ci discipoli!

Mesaj  adelina Lun Feb 16, 2009 3:16 pm

sambata,28 februarie...va avea loc un curs de formare.
Pentru tinerii din zona ROMAN, cursul de formare va avea loc la Biserica “Fericitul Ieremia Valahul” din Roman (Str. Siretului nr. 2, Roman, 0233/744836) . Vă rugăm să încurajați participarea a minim 5 tineri din parohia Sfinției Voastre (ideal ar fi să participe toți membri si simpatizanții AC din zonă) .
Programul cursului va fi următorul:
08.30: Primirea participanților
09.30: Rugăciunea de început
Cunoașterea participanților
10.30: Ateliere de lucru;
12:30: Sfânta Liturghie
13:15: Prânzul (din pachețelul propriu)
14.00: Concluzii
Evaluarea cursului
15:00: Plecări

Membrii AC, prezenți la cursul de formare, trebuie să aibă la ei cravata AC, un caiet de notițe, un pix și un pachețel cu mâncare pentru prânz.

Suntem încrezători că veți încuraja participarea tinerilor membri și simpatizanți AC la acest curs, având în vedere că programul este dedicat cunoașterii și interacțiunii tinerilor din diferitele parohii.
Redăm mai jos cuvintele Papei Benedict al XVI-lea din sărbătoarea Neprihănitei Zămisliri 2006, la rugăciunea Angelus: "Încurajez Acțiunea Catolică să aprofundeze tot mai mult angajarea formativă, pentru ca membrii ei să crească în sfințenia vieții și în comuniunea eclezială și să fie martori credibili ai lui Cristos cel Înviat, speranță a umanității. Fecioara Neprihănită să binecuvânteze Acțiunea Catolică și să o susțină în propunerea generoasă de a sluji Biserica și misiunea ei evanghelizatoare".
Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ma intrebati... bounce Smile
adelina
adelina

Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 08/05/2008
Varsta : 33

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum